top of page

Başkanın Mesajı

Değerli MPAL ailesi,


2015 yılı baharında kurucu ekibin bir araya gelmesi ve tüzük çalışmalarıyla başladığımız yolculuğumuz bildiğiniz üzere aynı yılın Haziran ayında resmiyete kavuşmuştu. Dernek kuruluşumuz akabinde geçen 5 yılda 20’ye yakın etkinlikte sayıları 1500’ü aşan katılımcı ile çok güzel anılar biriktirdik, farklı dönemlerden MPAL mezunlarının etkileşime geçmesini sağladık. Nihayetinde, okul yönetimi, öğretmenlerimiz, mezunlarımız ve yolu MPAL’den geçmiş herkesin destekleriyle geniş çevrelerde ismini duyurmayı başardı. Bunu hep birlikte gerçekleştirdik; bu süreç zarfında kıymet veren, etkinliklere katılan, çalışmalarımıza zaman ayıran herkese çok teşekkür ederiz.

Covid-19 pandemisi ile hayatımıza giren kısıtlamalar ve dikkat etmemiz gereken sağlık önlemleri sonucu yüz yüze etkinliklerimiz askıya alındı. Bu uzun arada mezunlar olarak oluşturduğumuz bağları sıcak tutmak ve daha çok arkadaşımıza ulaşabilmek amacıyla iletişimimizi internet üzerinde daha da aktif hale getirmek istedik. Nihayetinde, internet sitemizi de yayına almanın zamanı gelmişti.

Derneğin daha sağlıklı büyümesi ve temelinin sağlamlaşması açısından özellikle üye sayımızın hızla artması gerekli. Artık internet sitemiz aracılığıyla derneğimize kolayca üye olabileceksiniz. Bu noktada hepinizi derneğimize üye olmaya davet ediyorum. Aynı zamanda dernek hakkında duyurular, etkinlik fotoğrafları ve MPAL’lilerin bir arada olacağı MPAL Forum da sitemizde yer alıyor. Tüm MPAL ailesinin sitemizi aktif olarak kullanacağına olan inancımız tam.


Sitemizde de yer alan dernek tüzüğümüz, derneğimizin ilk amacını şöyle tanımlıyor: “Bursa Milli Piyango Anadolu Lisesi Mezunları arasındaki bağların sürekliliğini sağlamak, sosyal alanda aktif bir birlik kurmak ve üyeler arasında yardımlaşmayı sağlamak.” Bu çerçevede MPAL’li olmanın ayrıcalığını nesilden nesile aktaracak ve bu aileyi bir arada tutacak olan belki de en önemli faktör olan MPAL Mezunlar Derneği hepimizin omuzlarında yükselmeye devam edecektir.
 

Tüm mezunlarımız, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize saygı ve sevgilerimle.


 

 

 

 

Yönetim Kurulu Başkanı

Turgut Bozoğlu

Turgut Bozoğlu.jpg
NMPAL2.jpg
Yönetim Kurulu

 

Yönetim Kurulumuzda görev alan yönetici üyelerimizin hakkında detaylı bigi almak için tıklayın.

Dönem Temsilcileri

 

Pandemi öncesinde temellerini attığımız dönem temsilcileri projemizi önümüzdeki süreçte...

Dernek Tüzüğü

 

Tüzüğümüzü ve Tüzüğümüzde yer alan maddeleri, Derneğimizin

kurallarını okumak için tıklayın...

Hakkımızda

 

MPAL Mezunları Derneği, MPAL ailesinin tüm paydaşları arasında bağların sürekliliğini sağlamak...

bottom of page